Kapitán OF: 17.6.2018 ... JEDNOU ZA ČAS...
si ještě zahrajeme. Originální sestavy Hudby Praha a Jasné páky už jsou dokonce tři, to jsou věci... ale nám to nevadí, my si cca třikrát ročně děláme radost a vzpomínáme na starý pecky tak, jak si je pamatujeme my. Jakuba před pár lety za bubny vystřídal Honza Horvát, u dívčích mikrofonů variují Makina, Divá Iva a dobré čtyři roky už taky Hanka K. Vyšínská... Kdo zrovna může, jede, občas třeba taky Pájinka, už pár let stálá členka originální Jasné páky a vokalistka na poslední desce Ambrožovy Hudby Praha... Je to pořád stejně veselá a dravá partička, je to radost se jednou za čas potkat, šlape to, skleróza nefunguje, dobře namazanej stroj i po takové době... dokonce už jsme překročili práh dospělosti, i když jen číselně. Zkrátka hodně vostrej rokenrol!
Kapitán OF: 4.9.2014 ... 15. Narozeniny
To to letí. Uširváč už slaví patnáctiny. Po dlouhé době ve starém dobrém Vagónu. Přijďte na mejdan, budeme my v silné současné sestavě, budou hosté z řad bývalých členů (Pája Junek, Turbokarel, Divá Iva...), budou lidi z Hudby a Páky (Vláďa Zatloukal, Vítek Malinovský, Alena Daňková...), bude hodně vostrej rokenrol a v playlistu aspoň tři desítky pecek. V PONDÉLÍ 8. ZÁŘÍ od 21h. (takřka na den přesně 15 let od první zkoušky Uširváče...). Těšíme se zase jednou na vás, Pražáciiii !
Kapitán OF: 5.11.2012 ... NAŠE VLASTNÍ PÍSEŇ
Jedna převratná novinka z tábora Uširváče. Po třinácti letech máme naší první (a asi i poslední) písničku. Jmenuje se Vymlácenej, autor (OF) v ní využil všech typických výrazových prostředků Hudby Praha a Jasné páky. Věnujeme samozřejmě Michalu Ambrožovi a přidruženým hudebním smečkám... za to všechno krásné, co od nich hrajeme my! Na youtube možno skouknout, jak jsme ji předvedli, ještě trochu nervózně(protože téměř bez zkoušky), v říjnu ve Vagonu...
A jinak se máme krásně. Rád to říkám, ale Uširváč teď šlape nejlíp co kdy vůbec!... Však se přijďte podívat.
Kapitán OF: 5.12.2011 ... NOVÝM BUBENÍKEM UŠIRVÁČE JAKUB HOMOLA… JÍZDA POKRAČUJE!!!
Drazí příznivci hodně vostrýho rokenrolu, tak jsme letos hráli jenom párkrát. Jednak se HP x JP slušně rozehráli, tak proč jim lézt do zelí – zejména Páka s Kollerem a Vášou je úžasná. Kromě toho máme všichni závazky v původních kapelách, tak se čas na Uširváč a termín vhodný pro sedmihlavou saň najde fakt jenom občas. Ale možná o to větší je ta radost na pódiu, umocněná teď i novou krví na postu bubeníka. Jakub Homola, též člen Hromosvodu a G-bodu, dříve Bypassu Viléma Čoka, Chameleonu nebo třeba King Size, je mašinka k pohledání (což nic nemění na tom, že všechna čest a velký dík Turbokarlovi za ta veselá léta!).
Na postu zpěvačky je to teď trochu variabilní. Vždycky je Makina, někdy Pája, někdy Iva. Jak to zrovna přijde… ale vždycky je to jízda. Na příští rok už se rýsuje pár akcí, bude po dlouhé době Vagon s Garáží, budou možná po sto letech Teplice nad Metují, budou Horní Beřkovice… Asi vyhrabeme pecky dlouho nehrané a sofistikované (Ptáci, Ze vzteku…)… Já se těšííííím!!!
Kapitán OF: 14.3.2011 ... JEDEME DÁL… DVD UŠIRVÁČE STÁLE K MÁNÍ… NOVÉ FOTKY
Milí milovníci starých pecek od HP a JP, potažmo Uširváče. Stále je k máni live-dvd z Vagónu, které jsme si nadělili ke kulatinám, případné objednávky přes mail. Do fotogalerie jsme přidali směs z let 2009-2010. No a jinak? Hrajeme ještě míň než dřív, přes 5P, Schodiště a další původní muziky, kterých se někteří účastníme, není mnoho času a hlavně nejsou volné termíny. Všichni chtějí soboty, holt. Taky Hudba Praha i Jasná páka se docela rozehráli… No ale fungujeme s Uširváčem pořád a hrajeme stále rádi, sestava je teď trochu variabilní (občas se zase objevuje Divá Iva, občas Jamajka a další…) několik vystoupení na rok 2011 naplánováno je, snad ještě nějaká vymyslíme. Tak se na vás těšíme a ať žije hodněj vostrej rokenroll!!
Kapitán OF: 27.5.2010 ... V sekci FOTKY
upozorňujeme na žhavou a zároveň velmi archivní fotogralerii z nejtěžšího pravěku Uširváče - první zkoušky, první koncert na Slamníku... až podezřele mladé ksichty dnešních třicátníků, čtyřicátníků, neřkuli padesátníků... Obrázky dodal ze svého přísně střeženého archívu strýc Jiří, bubenec historický. Dělal s tím docela vofuky, ale po letech je nakonec zapůjčil... a další Jiří, t.č. správce webu a také Vlasák, to za pouhý půlrok nascanoval a je to tady. Neskutečné!:-)
Kapitán OF: 10.12.2009 ... VÁNOČNÍ MEJDAN A KŘEST DOMÁCÍHO DVD + význační hosté
Milí příznivci Uširváče, přijďte s námi zapařit v pondělí do Vagonu. Vystoupíme s význačnými hosty, vokální sekci posílí mimo jiné Luboš Pospíšil, Jamajka Koblicová nebo Alenka Daňková, u kytary zahostuje Bobo Zatloukal, za bicimi Eman Kandl, u saxofonu Vítek Malinovský... a jako vzácný host vystoupí Dokyho příležitostně hybernovaný revirvál Visacího zámku. Nu a také si pokřtíme naše domácí dvd z červnového koncertu k 10 letům tamtéž, jehož ducha chceme nejenom vyvolat, ale i předčít. K tomu nám dopomáhej bůh i Vy.... Srdečně zveme, start je ve 20:30, bude to energické, bude to hodně vostrej rocknroll!
Kapitán OF: 3.11.2008 ... Je to jenom rock´n´roll?

Tak jsme si po oslavách deseti letech dali trošku pauzičku... ovšem oba koncerty, které jsme během ní nárazově odehráli, byly boží. Jak pravil TurboKarel: „Ještě u žádné kapely se mi nestalo, aby po dvou měsících pauzy bez zkoušky odehrála takhle fantasticky“. To říkal konkrétně na adresu vystoupení na tradiční Velké říjnové. Já to letošní osobně považuju snad za nejlepší koncert Uširváče vůbec (a jako takový se samozřejmě nenahrál). Na Karlovo čtyřminutové bubenické sólo čučeli s otevřenou tlamou nejen lidi, ale i my. A to přitom na koncert přišel celý bolavý – holt rokenroool dělá divy. Dopředu jsem věděl, co bude náš Charlie hrát... nevím jak :) maximální souznění.

Dvě nadcházející koncerty budou na soukromých akcích, ale už teď vás všechny zveme na pondělí 14.12. do Vagonu (dokonce plánujeme zkoušku a oživení některých starších klenotů z repertoáru HP a JP). A s vykřičníkem zveme ty, kteří v červnu nedorazili na 10 let Uširváče. Znovu totiž přijdou, zahrají a zazpívají Bohouš Zatloukal, Jamajka Koblicová, Vítek Malinovský, Eman Kandl a Alenka Daňková a společně pokřtíme naše domácí dvd zachycující právě červnový koncert v téhle sestavě, plus bonusy v podobě dalších videí z celých těch deseti let, fotky a kdo víc, co ještě... A aby toho nebylo málo, přidá se i Doky a jeho povedený revirvál Visacího zámku. Co chtít víc?:-) Pište si do diářů.

Kapitán OF: 17.5.2009 ... Nejen u příležitosti kulatých narozenin aktualizována historie, sestava (nové popisky u všech bývalých i současných Uširváčů) fotogalerie, ad.
Srdečně Vás zveme na stěžejní narozinový mejdan s hosty - 3.6. v našem domácím pražském Vagónu.

1. 6. 1999 zemřel baskytarista a guru Jan Ivan Wűnsch. Ne náhodou se na středu 3. 6. 2009, tedy téměř přesně deset let poté, svolává mejdan do pražského Vagonu, kde velkým koncertem oslaví své kulaté narozeniny Uširváč. A s ním řada hostů, kteří v minulých letech a desetiletích významně přispěli ke zvuku a smyslu Hudby Praha-Jasné páky, tedy kapely, jíž je Uširváč revivalem.

A jak to celé vzniklo? Skrz nástěnku v domě hudebních nástrojů na Jungmannově náměstí v červnu 1999. Hudba Praha byla v tu dobu ve stádiu spánku, vypadalo to, že Ivanovou smrtí to celé končí definitivně. A několik do té doby navzájem neznámých muzikantů si řeklo, že by „starý pecky“ měly dál žít a že si je chce zahrát pro potěchu prvotně vlastní. „Hudba Praha se pak pozvolna znovu obnovila, z Uširváče se ale mezitím vyklubala skvělá parta, která kouzelně šlape a lidi na ni slyší. A tak jsme to nerozpustili, byť dneska všichni hrajeme v pro nás důležitějších, původních kapelách,“ říkají členové Uširváče, aktivní mimo jiné ve Schodišti, Hromosvodu, Shannonu, Nahoře Pes nebo v 5P Luboše Pospíšila, kde se setkali s kytaristou Hudby Praha Bohumilem Zatloukalem.

Právě Bohouš Zatloukal (a jeho nezaměnitelná kytara) se objeví mezi hosty výročního koncertu, stejně tak nebude chybět Jamajka Koblicová, bez jejíhož vokálu si Hudbu Praha nelze představit. K slyšení budou rovněž divočácké bubny někdejší opory HP Ludvíka Emana Kandla, ba i jeho nezaměnitelný řev v Rybě Badys. Na saxofon zatroubí tklivé sólo v A tak dál Vítek Malinovský, svůj dryáčnický vokál tak, jak ho pamatují osmdesátá léta, předvede zajisté častý host pražských uširváčích performancí, ďábelská pákistka Alenka Daňková. K tomu se formou hostování přidají téměř veškeří muzikanti, kteří Uširváčem za těch deset let prošli. Nu a samozřejmě bude hrát, tančit, vířit a hýřit především současná, věru silná sestava aneb sedmihlavá smečka se dvěma šarmantními zpěvačkami v popředí a matadorem české rockové scény, bubeníkem Karlem Jenčíkem (ex-Arakain, Energit, Orient…) v zadních liniích.

Repertoár zahrnuje jak klasické hity typu Špinavý záda, Máma táta nebo Paralet, tak vykopávky (Voči sůví, Výlet, Cizej chlap, Ale mně ne...). Uširváč staví nejen na věrné reprodukci předlohy, ale též na svébytné pódiové prezentaci – žádné ploužení, ale energický rock’ n‘roll na sto dvacet procent. Ne náhodou zakládající členka Karolína Skalníková dva roky působila přímo v Hudbě Praha, ne náhodou si zpěvák Luboš Pospíšil a jeho letitý spoluhráč (též kytarista Hudby Praha) Bohumil Zatloukal dva členy Uširváče vybrali do své omlazené kapely 5P.

Uširváč pravidelně koncertuje v klubech, na festivalech, motosrazech a na dalších akcích napříč celou republikou, za bezmála deset existence odehrál na dvě stě koncertů. Pro svou spontánní energii bývá často obsazován jako tečka za programem, ideální k bujarému tanci a nevázanému veselí.

3.6. bude váš po celý večer, zazní bezmála 40 kousků.

Kapitán OF: 30.12.2008 ... Tak se nám uzavřel další rok, koncertně byl o něco bohatší než loňský, na zážitky tradičně hojný, to je u Uširváče pravidlo. Dva nováčci Pablo a Makina téměř okamžitě zapadli do našeho živelného, romanticky-obscénního hudebního kolektivu, jako kdyby zrovna tihle dva nám chyběli k dokonalosti. Prozřetelnost? Náhoda.
Jinak se nic nemění, nadále hrajeme co nejenergičtěji to jde naše oblíbené pecky od Hudby a Páky a děláme tím radost těm, kteří o to mají zájem. Nikam se necpeme a nemáme žádné větší ambice než právě a jen tu hudební radost při zachování instrumentální kvality. S čímž souvisí i to, že tři dívčí zpěvy byly muzikálně kontraproduktivní, ani Hudba Praha je nemá, takže jsme se na podzim rozloučili s naší Zizi. Zlobí se na nás, má a nemá proč. Bez ohledu na parádní kolektiv a stovky společných zážitků je to pořád hudba, která musí zvítězit. Byť to je někdy bolestné.
Další novinka – občas nám na ságo začal vypomáhat šikovný tenorista Libor Dospěl, poněvadž Martyynkovo pracovní angažmá v Holandsku a hudební angažmá v Shannonu se s Uširváčem nejednou kříží. Martin byl, je a bude pořád náš, ale ságo do Hudby Praha patří a my ho chceme mít na každém koncertě, takže sem-tam poprosíme Libora.
Co jinak? Snad pár vzpomínek do kroniky, koncerty, které mi uvízly v hlavě: ne náhodou se na většinu těch míst vrátíme i v roce 09. Vyvedla se premiéra v nové sestavě v Nedabyli u Budějek, underground a kvalita v jednom, soukromá párty, kde se z ničeho nic otevře tajné okno a do sálu vletí pekáč s tunou masa… pak se strhne obr-liják, který znemožní opustit místo dění a tak se kalí a žere a kalí… pak odjezd k hotelu a řeka, která není v mapě… vznikla samovolně, když se vylil z břehů potok a vjet do toho nejde…jářku, náhle se zjeví ožralý chlápek v oprýskané škůdce a přes kopce nás po lesních cestách navede na Borovany, kde k ránu konečně kotvíme v hotelu…
Vypečené to bylo na Skalákově mlýně v Meziříčku u Želetavy, festival, který je pokračovatelem Magorova Vydří. Hráli jsme, když mejdan kulminoval, vprostřed koncertu se náhle na pódiu zjevil slovutný Magor Jirous a prohlásil, že „tahle zmrdská kapela tu už nikdy hrát nebude“, načež jsme spustili Cizého chlapa a publikum křepčilo dál bez ohledu na výrok principála. Později nás Magor, čile sbírající odpadky (letitý zvyk) vyhledal a sdělil nám, že mu jeblo, že se nějak spletl a měl pocit, že jsme na pódiu produkovali něco od Michala Davida, což by nedopustil… ovšem ujistil nás, že si to stejně nikdo napřesrok nebude pamatovat, protože všichni jsou na plech a že nás zve na ročník 09. Za chvíli jsme byli na plech i my.
Anebo Travná, naše tradiční štace na hranicích s Polskem, festival, kde nemá signál ani jeden operátor, ani internet, komorní akce fousatých nadšenců vzešlá z lůna Rychlebských hor.
Anebo cyklosraz ve Cvikově se dvěma zaskakujícími kytaristy (Michal Nosek a Honza Stehlík), déšt-nedéšť, hrát se musí a chce dál a dál, protože dolů nás stejně nepustí.
Anebo několik Vagónu, předskok Echtu, předskok Schodišti, Velká říjnová, tradiční ples pošťáků - kotel jako sfiňa v sále na Ořechovce… a jako zlatý hřeb po dlouhé době dvoudenní šňůra. Po severu. Nejprve Labská stráň, kde pro změnu mají signál jen němečtí operátoři. Soukromá oslava padesátin veselého chlápíka Kosti a jeho horolezeckých kumpánů, znalci Páky a Hudby, netřeba hrát jen provařené kousky, což je osvěžující. Kalba v sudeťáckém penzionku, kde bar funguje tak, že tam jsou jen suroviny všeho druhu a kasička… jak prosté.
Druhý den sedm hospod v jedné vesnici a když promluvíme česky, koukají se divně… a tak hurrá na výlet do pískovců a pak do Loun - nově otevřená Restaurace Na široké, další koncert, další mejdan… výletním, my jsme tu autobusem výletním… jsme tu všichni mladí (i Karel – duchem) a hrozně nás to baví.
Ačkoliv koncertní diáře některých z nás jsou plné dalších hudebních aktivit, které jsou prioritní, protože původní (Luboš Pospíšil a 5P, Hromosvod, Schodiště, Nahoře Pes, Shannon), nehodláme Uširváč vzdát – to by nám praskly hrudníky. Tak čau v roce 09 a pište si tučně do diářů především 3.6. – Vagón – 10 LET UŠIRVÁČE. Bude hostů, že budete čumět


Kapitán OF: 22.5.2008 ... Dlouho jsme se neozvali, že? Inu, věci byly v běhu, tak jsme čekali, až se vše ustálí. O čem je řeč? Po dobrých čtyřech letech došlo v minulých měsících k částečné obměně sestavy Uširváče. Jirku Vlasáka vystřídal u basy nejprve lounský Jirka Drábek, posléze pak šikovný drtič Pablo Eisner a na místo Divé Ivy u mikrofonu nastupuje neméně zdatná Makina z Kolína s hlasem podobným zvonu a Jamajce. Jelikož jsme se s Ivou i Jirkou rozešli v dobrém, změny proběhly hladce a za pochodu, takže Uširváč jede dál a energie mu neubylo. Ať žijeme a vzhůru na další štace.
Kapitán OF: 20.8.2007 ... Žádné milníky se nekonají, nikdo neodchází, nikdo nepřichází, protože všechno funguje tak jak má. Uširváč je mezi našimi projekty taková nekončící idylka. Když se koná zkouška, je to svátek, většinou se nekoná a stejně to hraje. Lidi jednou chodí (Litoměřice, Bílina), pak zas nechodí (Luka pod Medníkem, Svojšín) a pak zas chodí (Praha, Travná, Trutnov). Spolehlivě nadále funguje občasné spojování s Garáží, v červenci jsme úspěšně zvládli dvoják, z něhož si vyzdvihnu především první zastávku v Travné v Rychlebských horách. Pár desítek metrů od hranic s Polskem, mír, klid, malý festiválek uprostřed ráje... a na cestu do Trutnova jsme dostali jak jinak než "travnou", jíž jsme úspěšně převezli přes dvoje hranice, což jsme si uvědomili až záhy.
A ještě jedna novinka: já a Pájinka začínáme hrát s Lubošem Pospíšilem a Bohoušem Zatloukalem. Ten je zároveň kytaristou Hudby Praha, tož se nám už podruhé kroužek pěkně uzavřel (poprvé s Karolínou).
Info: na třech zářiových koncertech budeme hrát s Pájinkou za bubny, neb Karel se bude kdesi slunit. Tož zas jednou Uširváč verze II.
Závěrem: mějte se bobře.
Kapitán OF: 15.1.2007 ... S novym godom, s novym štiastiem… Hlásím, že jest aktualizována historie a že se Uširváč sešel na zkoušce v kompletní sestavě II. (= s Pájinkou za bicími), což se nestalo už tři roky.
Kapitán OF: 6.12.2006 ... Hudba Praha sice jede turné k 25 letům, ale na návštěvnosti a četnosti uširváčích koncertů se to kupodivu nepodepisuje, ba naopak. V Lounech jsme po dlouhé době vysekli tři sety včetně nově nacvičených nádher Výlet (Louny-Louny-Most) a Není čas, Pupíí se hrdinně pustila do hry na třetí kytaru, přijela i Zizi… a to publikum a ten zvuk… No krása. Velká říjnová – tradičně na závěr, jeviště i hlediště bez brzd, místy i čtyři zpěvy, to když se přidala old school pákistka Alenka Daňková). Brno – Pájinka poprvé sólový zpěv, lebo nemohla ani Iva (t.č. f Dojč), ani Zizi, ani Helenka. Premiéra Karlovy třetí sady zn. Amati, výkon těžce podprůměrný, zato lidí napotřetí dost… jako na potvoru. Náladu jsme si spravili na plese (Ořechovka), kde to naopak hrálo samo a neznám moc lepších publik, než jsou nakalení pošťáci… škoda, že nás o půlnoci zařízl majitel podniku, jinak by se hrálo až do aleluja. (Btw, ještě jsem nehrál na pódiu spolu s vycpanými slepicemi. Nekecám!) Předskok Garáži týden na to… spokojenost na všech stranách (my, lidi, Garáž i Vagón), navzájem jsme si propůjčovali, co dalo, spřízněnost stylová i lidská. Tony Ducháček, to je pravá Superstar, ne nějakej Zbyněk Drda. Takže to určitě zopákneme, nejspíš na jaře (nechť zhyne hajzlík, co nandal Pěničkovi botu za překročení čáry o stěží metr). A nechť Vagón konečně zřídí místo k parkování. Kutná hora – Česká 1 – už tradiční štace, zlatej místní šéfík Vláďa Košárek, výborná kuchyně dole, super zvuk nahoře… lidí jen pár desítek, ale atmosféra taaak milá. No prostě je to i po sedmi letech úžasná zábava… Nahatého Ježíška a fousatý nový rok vám přeje URISHFUCK!
Kapitán OF: 29.8.2006 ... Je to pohodička, ten Uširváč... Jednou za čas se sejít a pěkně od srdce vypálit do lidí starý pecky od HP a JP. V Bratčicích to díky zaneprázdněnosti mnohých zpočátku vypadalo málem na unplugged ve čtyřech, nakonec ale všechna voda stekla dolů a odehrál se super koncert s Pájinkou za bubny a Zizi + Pupí vepředu na závěr motosrazu, který ukončila - jak jinak - bitka (a pak pitka).. Koncem července jsme se díky oslavě Pájinčiných narozek po 4 letech vrátili do Loun, poklona za výborný zvuk, kouzelnou atmošku a velmi slušnost návštěvnost (byť v neděli večír).. No a konečně Kutná hora, naše stará známá, dole v parku na obřím pódiu po Gulo čar a Tleskačovi půlnoční jízda.. V publiku trsal i slovutný Martin Vajgl, který nám posléze vysekl poklonu. Zbývá zvolat: nechť žije Urishfuck!
Kapitán OF: 23.6.2006 ... Jééé je, to byl zase povedený měsíc. Jářku, Luka pod Medníkem aneb ať žijou nadšenci, jen ten Franta Nedvěd nepřišel:)... Bucek klasika, motorkáři, zima jak na Sibiři a slizký řidič Mirek, který nás nenechal ani pivko po koncertě pozřít a hybaj domů… škoda… A vrchol všeho? Vagón s revirválem a bandou, plyn na podlaze, po koncertě pokračování až do rána, utržení ze řetězu, jedno z nejlepších hraní vůbec… Pokračování tradice jest poznanou nutností.
Kapitán OF: 8.6.2006 ... Tak Ústí nad Labem je, přátelé, zrušeno pořadatelem (money). Nicméně Eman si s námi zahostuje na dvě písně ve Vagónu, z čehož jednu dokonce zazpívá (!) a vězte, že není na této zeměkouli punkovějšího vokalisty, než je Eman "Badys" Kandl:)
Jiří: 5.6.2006 ... V galerii najdete zatím asi nelepší fotky, které v Litoměřicích pořídil Vláďa ze Strakonic. Díky za ně.
Kapitán OF: 12.4. 2006 ... Máme pro vás kvíz: 24.6. Turbokarel žení syna... 1.kvízová otázka: kdo bude bubnovat na koncertě v Ústí? Po nás hrají Plastici. Kvízova otázka č.2.: Kdo bubnuje v Plasticích? Nápověda: bývalý a nejlepší bubeník Hudby Praha. Kvízová otázka č.3: kdo bude 24.6. bubnovat s Uširváčem? Odpověď: ANO, JE TO TAK ! EMAN KANDL !
Kapitán OF: 4.4.2006 ... Tak jsme nakopli jarní sezónu a to více než slibně. Otvíračka nového klubu Baronka v Litoměřicích, velká voda za rohem, ale lidi skvělí, plno... po dlouhé době zas se Zizinkou.. Škoda jen, že Márdí Penni yeah s dlouhým a tvrdým měl ten den ještě jednu komerční akci s levicovou kapelou:)) Náš set jsme tak museil zhrouhnout jen na hodinku... Vynahradíme na podzim tamtéž. Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná!
Kapitán OF: 5.1.2006 ... Tak máme za sebou další a zase nejúspěšnější rok existence. Koncert v Kutné hoře byl zdařilou třešničkou, ačkoliv Ivanka nám (stejně jako měsíc předtím na ples pošťáků) ochořela. Nicméně, zvládli jsme to, na kytaru se k nám přidal Bohouš Zatloukal z Hudby Praha a upřímně se divil, jak rychle to všechno pálíme... Holt jsme mládež, Bohušu- žijeme rychle, hrajeme rychle, pijeme rychle:) Dík Vláďovi Košárkovi za speciální přednášku o rumech, ten 80procentní vyzkoušíme radši až na příštím koncertě. Všem příznivcům i odpůrcům Uširváče přejeme měkká játra, tvrdá péra, orgasmy štěstí, věčné mládí a hlavně ať si děti mají kde hrát... V roce 2006 se těšte např. na dvojkoncert s Garáží v Novém městě nad Metují nebo na opáčko loňského večírku s Uširváčem unplugged...
Jiří: 24.11.2005 ... S mírným zpožděním jsem přidal fotky z posledních vydařených akcí. Najdete mezi nimi několik zajímavých zákulisních kousků. Uvidíte, jak se nám hrálo ve svetrech a bundách na Bílém potoce a v sadě z Velké říjnové poznáte, jak vypadá typický basácký ksicht.
Kapitán OF: 25.10.2005 ... Páteční Vagón - nepochybně jeden z nejlepších výkonů sezóny a z mého pohledu vrchol Velké říjnové. Střízlivost holt někdy dělá divy:) Povedlo se i Ústí n.Labem, byť bez Daniela, který si, věrný své pověsti všeuměla, zlomil nohu při florbale. V brzké době zavítáme na koleje do zakletého BRNA, rovněž se těšte na Revivalovou besídku s Visáči a předsilvestrovskou show v Kutné hoře.
Kapitán OF: 10.10.2005 ... Po delší koncertní odmlce jsme si střihli parádní vystoupení na svatební veselce v Jizerských horách. Hrálo se total open air, rychlost větru dosahovala malého uragánu, takový větrák nemíval ani Robert Kodym blahé paměti. K tomu rozdovádění svatebčané znalí i těch nejzapadlejších textů Jasné páky, o kus dál ohně, před námi romská cimbálovka, na pozadí hory, jasné nebe... jak výjev z Kusturicova filmu... A samozřejmě korunovace celonoční afterparty jak má být.... Nechť žijí manželé Kučerovi!!!